Головна / Екскурсії / Авто / Косів — центр народної творчості Гуцульщини
від 250 грн з особи
×

Косів — центр народної творчості Гуцульщини

АвтоАвто time 6 - 7 год. km 30 км pcount 2-7 осіб 2 difficulty levelрівень складності 2

Легендарне місто Косів ще з давніх часів вважається колискою гуцульського мистецтва. Саме тут працювали та творили талановиті майстри з гончарства, різьбярства, кушнірства (обробка шкіри та пошиття з неї одягу), мосяжництва, вишивання, килимарства тощо. 

Окрім того, Косів славиться мінеральними джерелами, багатством природи та смачною кухнею. Готові до пригоди? 

Чому ми любимо цю мандрівку

  • Відвідаємо легендарний Косівський базар
  • Помилуємось панорамою на місто з оглядового майданчика
  • Навчимось розписувати кераміку на майстер-класі з гончарства
  • Відчуємо силу і красу природи на водоспаді Косівський Гук
  • Завітаємо до музеїв з витворами мистецтва
  • Проїдемось на велосипеді по одному із 30 Косівських маршрутів 

Програма мандрівки у місто Косів

Починаємо нашу подорож від садиби «Хата Різьбяра» і з хвилин 40 їдемо на авто вздовж Карпатських краєвидів. Першочергово відвідаємо Смоднянський сувенірний ринок, більш відомий як Косівський Базар. У суботу він починає працювати ще о 3 ранку, а народні майстри з’їжджаються зі своїм товаром з усіх куточків Гуцульщини! 

Очі розбігаються, скільки тут усього! І вишиванки, і хустки, і кераміка, ліжники, килими, топірці, різьблені сувеніри.

Від розмаїття вишитих сорочок голова йде обертом: стільки різних регіональних візерунків, стільки різних тканин. Ба більше, на Косівському ринку можна знайти не лише сучасне вишиття, а й направду старовинні сорочки зі скрині. У якості прикрас варто підібрати собі гердан з бісеру чи коралі. 

Зверніть увагу на гуцульську одежу та аксесуари зі шкіри: череси - широкі чоловічі пояси, сумочки, гаманці, постоли (традиційне взуття, що його носять із вовняними шкарпетками). 

До речі про вовну, Ви точно закохаєтесь у тутешні капці, ліжники та оригінальні накидки. Воно усе таке приємне та тепле! Так і хочеться загорнутись в той ліжник із філіжанкою гарячої кави чи чаю.
Якщо захочете придбати в дорогу смаколиків, на ринку знайдуться білі гриби, ягоди, трав’яні чаї, настоянки, півники-льодяники, сири та сирні коники. Справжня гуцульська смакота!

Що робити у Косові влітку: музеї, екскурсії, активний відпочинок

Маємо нагоду відвідати кілька музеїв що розташувались неподалік. Спершу ідемо до музею народної творчості Михайла Струтинського. На експозиції ми побачимо аж 10 тисяч вишивок! А ще оглянемо гуцульські скрині, веретена та вироби зі шкіри.

Наступний пункт - музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини. Тут знайомимось із прикрасами, одягом, килимами.

Не оминаємо й музей визвольних змагань Прикарпатського краю, де дізнаємось про історію подій на Гуцульщині від 1920 р. Ба більше, ми зможемо відчути себе учасниками цих подій, адже експозиція супроводжується спецефектами з озвученням та світлом.

Загалом у Косові музеями можна гуляти довго. Ось список куди можна піти:

  • Родинний музей кераміки майстра Василя Стрипка
  • Домашній музей жіночих прикрас
  • Музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини
  • Етнографічний музей родини Корнелюків
  • Музей визвольних змагань Прикарпатського краю
  • Музей Косівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва
  • Музей народної творчості Михайла Струтинського «Веселка»
  • Музей родини Малявських 

А тепер час поїсти, їдемо куштувати запечену карпатську форель до «Хати рибака». Господарі власноруч розводять рибу у ставку та готують її за особливим рецептом. Ви й собі можете порибалити та зловити «обід» власноруч.

Далі подивимось на місто з оглядового майданчика. Побачимо панораму на місто, річку Рибницю та Покутсько-Буковинські Карпати. З майданчика спускаємось до водоспаду Косівський Гук

Уявляєте, водоспад у самісінькому місті? Його висота сягає 2,5 м, а скелі, що лежать навколо утворюють мальовничі природні каскади.

Любителі активного відпочинку можуть взяти напрокат велосипед та обрати один з 30 промаркованих маршрутів різної складності. Пригода ще та! 

За бажання можна прогулятись до сірководневого джерела, яке потужно витікає прямісінько зі скелі. Колись на базі цієї водойми діяли чимало оздоровчих санаторіїв. Сьогодні ж тут лишились рекреаційні маршрути для прогулянок і частування лікувальної води. 

Якщо такої мандрівки Вам стане замало, на зворотному маршруті на нас чекатиме Сокільська скеля та Лужківський водоспад. А вдома, у «Хаті Різьбяра», - гаряча смачнюща вечеря. 

Що робити у Косові взимку

Зима - час на казки, дива та веселощі. І у Косові з тим дають раду. На території міста діє гірськолижний витяг, який ідеально підійде для новачків. Тут, на г. Михалкова, Ви зможете недорого орендувати лижне спорядження та скористатись послугами досвідченого інструктора. Довжина траси сягає 1400 метрів, а перепад висот - 250 м, тож Вам буде легко і безпечно відкривати для себе новий світ зимових видів спорту. Опісля вартує потішити себе добрим гарячим глінтвейном. 

І як же без зимових свят, а особливо Миколая?! Його маєток розташувався зовсім близько до Косова,  у с. Пістинь. Взимку сюди приїздять діти з усієї України, щоб отримати подарунки від Чудотворця й поглянути на кімнату, де живе добрий дідусь.

Влітку святий також не байдикує та радо зустрічає гостей. У Маєтку святого Миколая постійно діє кімната-музей природи, де гості дізнаються різні цікавинки про тварин-мешканців Карпат. Потішить і музей-кімната новорічної та різдвяної іграшки, де зібрані ялинкові прикраси різних часів. Охочі гості зможуть взяти участь у майстер-класі з виготовлення дитячої забавки. Словом, резиденція лишає направду казкові відчуття і їхати звідси зовсім не хочеться.

Речення яке буде додано пізніше.
Маєте питання?
Ми вам зателефонуємо

Вартість

Вартість екскурсії на авто:

Машиною до 4 осіб (Нива) - від 800 грн

Машиною до 7 осіб (Бус) – грн

*вартість може змінюватись в залежності від тривалості екскурсії та корегування маршруту.

Вартість пішої екскурсії:

Можна з мінімальними витратами самостійно дістатися до м. Косів рейсовим автобусом.

Вартість квитка 35 грн.

Що включено

У вартість входить:

  • Карта-схема місцевості;
  • Трансфер від садиби до садиби (при замовленні авто);
  • Супровід гіда.

У вартість не входить:

  • Вхідні квитки в музеї;
  • Майстер класи;
  • Їжа та напої;
  • Витрати на сувеніри;
  • Інші особисті витрати.

Варто знати

Категорія складності маршруту: нижче середньої (2/5);

Відстань в обидві сторони: 60 км;

Тривалість екскурсії: 6-7 годин.

Речі, які варто взяти з собою:

Головний убір
Зручне взуття
Спортивний одяг
Вода
Фотоапарат
Рюкзак

Фото

Переглянути всі фото
Забронювати

Поділитися