Писаний Камінь – мандрівка до таємничого місця сили
Якщо Вам хочеться урізноманітнити свій відпочинок, прогулятись вздовж мальовничих Карпатських краєвидів, пошукати запашні лікувальні трави, відвідати справжній гірський водоспад, вийти на скельний комплекс заввишки в 1221 м і встигнути то все за один день – гайда на Писаний Камінь!
Протягом дня ми пройдемо 16 км, візьмемо участь у майстер-класі з приготування гуцульських наїдків, дізнаємось усі таємниці Карпатських трав, за бажання покатаємось на конях і, врешті-решт, подосліджуємо стародавні петрогліфи і наберемось сили на таємничій скелі.
Чому ми любимо цю мандрівку:
- Сходження на скельний комплекс «Писаний Камінь» висотою 1221м, яке доступне усім;
- Можливість пройти маршрут пішки, проїхати на авто або взяти участь у кінній прогулянці;
- За день побачимо водоспад, Карпатські краєвиди і скелі зі стародавніми петрогліфами;
- Відвідаємо місцевих ґаздів, скуштуємо лікувальних чаїв, наливок і навчимось готувати гуцульські наїдки;
- Підемо без важких наплічників, з собою візьмемо лише воду, перекус та особисті речі.
Програма мандрівки на Писаний Камінь
Якщо Ви не знаєте як дістатися до Писаного Каменя – не біда, адже у компанії нашого гіда цей похід мине цікаво, невимушено та безпечно! Починаємо наш маршрут із самого ранку від садиби «Хата Різьбяра» (с. Білоберізка, 32 км від смт. Верховина). Наша прогулянка розрахована на цілий день, а пройти нам потрібно аж 16 км.
Більшість шляху ідемо сільською дорогою по серпантинах, плавно набираючи висоту. Милуємось Карпатськими присілками, фотографуємо колоритні копиці сіна на фоні гірських краєвидів.
Недалеко від с. Білоберізка завітаємо до водоспаду Надія (Ціви). Його не так просто знайти, адже він ховається поміж лісу. Помилуємось, набудемось і рушимо далі
Іще один обов’язковий пункт – зайти в гості до пані Марії і скуштувати файного трав’яного чаю. Пані Марія чудово знається на властивостях лікувальних трав. Які варто збирати зранку, а які надвечір, які для заспокоєння, а які – для бадьорості. То можна слухати безконечно! Але час підтискає, тому після перекусу і доброї розмови вирушаємо далі (до речі, за бажання, на зворотньому шляху до пані Марії можна ще раз заскочити і придбати собі чаю додому).
Писаний Камінь – коли місце сили зовсім поруч
Виходимо на хребет і не перестаємо милуватись навколишньою красою. З великою імовірністю, нам зустрінуться тутешні вівці та коні, яких можна також познимкувати. Якщо пощастить, то назбираємо ягоди, високогірні трави для чаю, горіхи, яблука і навіть гриби ( чого лише вартують білі велетні із ближніх лісочків!).
Нарешті виходимо до легендарних скель. Ось він, містичний Писаний Камінь! Моноліт, заввишки в 20 м, шириною 80 м, вкритий таємничими малюнками-петрогліфами. Вивчаємо древні надписи і підіймаємось на верхівку каменю. Тут чимало видовбаних чаш, де навесні збирається вода. Деякі вчені стверджують, що ті чаші – справжнісінькі язичницькі жертовники, і за часів Київської Русі сюди з’їжджались мандрівники з усього світу аби набратися сили.
Сьогодні і досі можна відчути чарівну енергетику цього місця. За повір’ям, торкнувшись Писаного Каменя руками і головою, можна загадати бажання, яке неодмінно здійсниться. І біда тому, хто скаламутить воду в чашах – розгніваний гірський дух нажене на него дощову хмару.
Найкраща екскурсія на Писаний Камінь: спершу скелі, а потім обід у пані Параски
Отримавши доста енергії, час покидати Писаний Камінь і налаштуватись на обід. Відійшовши 500 м від скель, завітаємо до знахарки баби Параски. Баба Параска відає таємниці гуцульської кухні і передасть нам усі секрети приготування баношу, кулеші або грибної юшки. Смакуємо файні страви, куштуємо наливки і домашнє вино.
Якщо буде бажання, то можемо покататись по хребту на кониках, попередньо домовившись із паном Василем.
Опісля ліниво спускаємось із хребта і повертаємось із купою вражень до початкової точки – садиби «Хата Різьбяра». То був чудовий день, море емоцій, файні знайомства і теплі спогади. Хто зна, може зустрінемось у нових мандрівках 😉
Речення яке буде додано пізніше.
Ми вам зателефонуємо
Вартість
Вартість екскурсії на авто:
Машиною до 8 осіб - від 400грн з людини
*вартість може змінюватись в залежності від тривалості екскурсії та корегування маршруту.
Вартість пішої екскурсії:
Послуги гіда - 500грн з групи до 4 людей, більше 4 людей - 700грн.
Даний маршрут можна пройти самостійно за допомогою карти, а також за допомогою підказок місцевих жителів.
Що включено
У вартість входить:
- Карта-схема місцевості;
- Збирання грибів та ягід;
- Огляд майстерні різьбярів;
- Відвідування водоспаду Ціви;
- Трекінгові палки;
- Трансфер з садиби і до садиби (при замовленні авто)
- Супровід гіда
У вартість не входить:
- Їжа та напої;
- Катання на конях;
- Витрати на сувеніри.
Варто знати
Категорія складності маршруту: висока (5/5);
Відстань в обидві сторони: 16 км;
Тривалість екскурсії: 7-9 години.
Речі, які варто взяти з собою:
Фото
Вам сподобалася послуга?
Ви можете скористатися цією послугою в будь-якому
місці проживання
Популярні котеджі
Залишилися питання, не все описали?
Ми з радістю розповімо вам більше!