Головна / Екскурсії / Авто / Cелище Яворів: ліжникарство, гастро-мандри та еко-туризм
від 200 грн з особи
×

Cелище Яворів: ліжникарство, гастро-мандри та еко-туризм

АвтоАвто time 6 - 7 год. km 25 км pcount 2-7 осіб 2 difficulty levelрівень складності 2

Недалеко від Хати Різьбяра, посеред гір і полонин, розкинулось легендарне селище Яворів. У цьому селищі можна відбути цілий день і того буде замало. Чому? Тут так легко захопитись мистецтвом ткацтва та ліжникарства, загубитись серед козочок та цапів на гуцульській сироварні, закохатись у полонини Сокільського хребта… Словом, тут стільки цікавого! Ми спробуємо побачити і відвідати усі найцікавіші місця. Ну що, вйо до пригод?

Чому ми любимо цю мандрівку:

  • Поїдемо у центр-ліжникарства с.Яворів, побачимо на власні очі виробництво ліжників і навіть спробуємо зіткати щось власноруч.
  • Завітаємо до форельного господарства, де можна буде скуштувати свіжої риби і порибалити.
  • Відвідаємо гуцульську сироварню та козину еко-ферму, станемо учасниками процесу приготування різних видів сиру, а потім все це продегустуємо.
  • Побачимо Яворівську Ніагару та Яворівський Гук - мальовничі високогірні водоспади.
  • Зазирнемо до казкового ресторану Бабай, де можна не лише смачно поїсти, а й відчути містичний дух Гуцулії.

Програма мандрівки до села Яворів - центру гуцульського ліжникарства

Сьогодні у нас насичений день, їдемо до селища Яворів. Це зовсім близько - з хвилин 40 автівкою поміж захоплюючих гірських краєвидів. А далі - насичена культурна програма, адже це селище дуже багате на туристичні цікавинки і народний промисл.

Візитна картка Яворова - збережене мистецтво ліжникарства, таємниці якого передавались у сім’ях через покоління. Чи не у кожному дворі можна побачити неймовірної краси ліжники, покривала та інші речі з овечої шерсті. Усе це доступне на продаж за приємними цінами від виробників.

Ба більше, ми сьогодні не лише споглядаємо ліжники, ми ідемо до ґаздів, які займаються ліжникарством. На власні очі спостерігаємо увесь процес створення гуцульського шедевру. Охочі гості можуть взяти участь у майстер-класі з ткацтва і спробувати власноруч попрацювати з шерстю та верстатом. Опісля подивимось на валило - автентичну «пральну машину», що розташовується на річці і в якій ліжники отримують свій фінальний вигляд.

Наступна точка на маршруті -  форельне господарство М. Кіщука. Тут цікаво і байки господаря послухати, і самому порибалити. Куштуємо свіжу форель, гарячий банош і за бажання ідемо на сеанс апітерапії - спробуємо заснути у спеціальному будиночку на самісіньких вуликах. Ефект направду незабутній.

Обов’язково відвідаємо козину еко-ферму, де зі збереженням усіх старовинних традицій виробляється гуцульський сир. Потрапити сюди - окрема атракція. Спершу переходимо річку і йдемо до сходинок (а їх тут чимало). Зупиняємось на полонині для знимкування – козочки, цапи та овечки так і позують для колоритних фото. На самій фермі гуляємо дегустаційними залами, спостерігаємо як готується сир на ватрі, куштуємо вурду, будз, бринзу, пармезан, гуслінку. До речі, усю ту смакоту можна придбати і забрати із собою додому.

Що подивитись у селі Яворів: туристичні маршрути, водоспади і скелі

Час набутися на природі - ідемо ловити потужну енергетику Яворівської Ніагари. Це каскад водоспадів, які вриваються до села із самісінького Сокільського хребта. У період дощів і повноводдя вони цілком виправдовують свою назву, адже почути їхній гуркіт можна ще здалека. Також варто заскочити помилуватись Яворівським Гуком - 6-метровим водоспадом на річці Віпчинка. Від цієї краси важко не затамувати подих.

До речі, активні туристи можуть прогулятись із Яворова на сам Сокільський хребет. Це дуже красивий та не надто складний маршрут з розлогими полонинами та мальовничими краєвидами. Однак, для нього вартує виділити окремий день, щоб встигнути неспішно повернутись до заходу сонця.

Далі занурюємось у стародавні часи гуцульського побуту і відвідуємо музей хату-ґражду. Хата зберегла свій автентичний вигляд ще із минулого століття. Тут і подвір’я, і брама, і хлів, і різні ужиткові речі, які використовували наші пращури.

У нас залишився іще один пункт програми - казковий ресторан «Бабай». В ресторації маємо змогу смачно поїсти, оцінити цікавий дерев’яний інтер’єр та потішити вуха гуцульською музикою.

Якби і того було замало, то їдемо до Терношорської Лади - групи скель, що вважається стародавнім місцем сили. А опісля вже точно вирушаємо додому, до садиби «Хата Різьбяра». На нас вже зачекалась смачна вечеря, теплі розмови і добрий сон.

Речення яке буде додано пізніше.
Маєте питання?
Ми вам зателефонуємо

Вартість

Вартість екскурсії на авто:

Машиною до 4 осіб (Нива) - від 800 грн

Машиною до 7 осіб (Бус) – грн

*вартість може змінюватись в залежності від тривалості екскурсії та корегування маршруту.

Що включено

У вартість входить:

  • Карта-схема місцевості;
  • Трансфер від садиби до садиби (при замовленні авто);
  • Супровід гіда.

У вартість не входить:

  • Вхідні квитки в музеї;
  • Майстер класи;
  • Їжа та напої;
  • Витрати на сувеніри;
  • Інші особисті витрати.

Варто знати

Категорія складності маршруту: нижче середньої (2/5);

Відстань в обидві сторони: 50 км;

Тривалість екскурсії: 6-7 годин.

Речі, які варто взяти з собою:

Головний убір
Зручне взуття
Спортивний одяг
Вода
Фотоапарат
Рюкзак

Фото

Переглянути всі фото
Забронювати

Поділитися