Головна / Екскурсії / Піші / Річка Черемош – приємні прогулянки, екстремальний рафтинг та риболовля у Карпатах
Безкоштовно
×

Річка Черемош – приємні прогулянки, екстремальний рафтинг та риболовля у Карпатах

ПішіПіші time 1 - 2 год. km 250 м pcount 2-10 осіб 1 difficulty levelрівень складності 1

Коли відпочиваєш в Карпатах і доста нагуляєшси по горбах, то хочеться гарно погрітися на сонечку біля води. Завдяки наявності водойми, туристові додається ще цілий ряд атракцій: рибалка, пляж, рафтинг, фотосесії, неповторні заходи і світанки. Як файно, що вже за 100 метрів від садиби «Хата Різьбяра» біжить потоком річка Черемош.

Трохи історії

У гуцулії Черемош називають вірним сином Карпат: він народжується у горбах, у горбах живе, і поміж них помирає, досягнувши річки Прут.

Черемош бере свій початок у селі Устеріки, недалеко від Білоберізки. Саме тут  з’єднуються дві ріки: Білий та Чорний Черемош. За гуцульським повір’ям Білий Черемош несе води зі світу добрих Богів, світу Прави, а Чорний Черемош витікає з потойбічного царства Нави.

Черемош розділяє дві області: Чернівецьку та Івано-Франківську, тож вартує лише перейти один із численних мостів, як Ви опинитесь у іншому краї.

 У межах потоку діють Черемоський  національний природний парк та Черемоський іхтіологічний заказник. Довжина річки сягає аж 80 км, а форма звивається численними поворотами, нагадуючи змію.

У минулому Черемош славився сплавами керманичів – гуцулів, які займались переправою лісу по воді. Керманичі зв’язували велетенські стовбури дерев у плоти (дараби) і пускали Черемошем довгою вервечкою. Самі ж гуцули ставали спереду плоту і велетенськими веслами-стернами кермували дарабою у потрібному керунку аби валуни оминути і на мілину не сісти. Керманичі, ризикуючи власним життям, допливали отак аж до Чернівців, а часом і до Румунії. Та коли проклали до Карпат залізницю, ця справа помалу занепала а згодом і геть залишилась лише в історії.  

Відпочинок на річці Черемош: пляж, рибалка та рафтинг

Черемош дуже гарний у будь-яку пору року. Взимку на Водохреща тут освячують воду та пірнають у ополонку. Весною попри річку квітнуть численні сади і тутешні прогулянки стають своєрідною медитацією. А влітку на гостей чекає пляж, рибалка та рафтинг.

Біля річки є гарний кам’янисто-піщаний пляж. Тут із комфортом можна приймати сонячні ванни, слухати шум води, купатися.

Біля берега вода спокійна та неглибока, тож гості, які подорожують із дітьми, матимуть як розважити малечу.

Прихильники рибалки не залишаться байдужими, адже Черемош багатий на форель, лосось дунайський (головач), щуку, окуня та іншу рибу. Для тих, хто бажає відчути азарт від риболовлі, у «Хаті Різьбяра» завжди знайдеться пара любительських вудок.

Родзинкою для любителів активного відпочинку стане рафтинг . У нашій садибі Ви можете замовити рафтинг-тур та обрати один із двох маршрутів: більш екстремальний для досвідчених любителів сплавів і легший, який підійде для початківців і дітей. Більш детальну інформацію шукайте за цим посиланням >  рафтинг в Карпатах.

Довгими вечорами радимо прогулятися до Черемошу, послухати колискову із його заспокійливим співом і обов’зково зробити знимки на мості з ілюмінацією. А потім помалу вертатись до садиби і міцно засинати, адже навколо буде тиша і зорі, а в думках ще досі звучатиме мелодія хвиль.

Речення яке буде додано пізніше.
Маєте питання?
Ми вам зателефонуємо

Вартість

Безкоштовно

Екскурсія не потребує супроводу гіда

Що включено

У вартість входить:

  • Карта-схема місцевості;
  • Рибалка (без супроводу);
  • Вудочки;
  • Купання в річці.

У вартість не входить:

  • Їжа та напої;
  • Інші особисті витрати.

Варто знати

Категорія складності маршруту: легка (1/5);

Відстань в обидві сторони: 500 м;

Тривалість екскурсії: 1-2 години.

Речі, які варто взяти з собою:

Головний убір
Зручне взуття
Спортивний одяг
Фотоапарат
Рюкзак
Крем від загару

Фото

Переглянути всі фото
Забронювати

Поділитися