Головна / Uncategorised / Буковинські (Смугарські) водоспади

Буковинські (Смугарські) водоспади

Uncategorised / 02 мая 2018

Буковинські (Смугарські) водоспади: мандрівка для активних екстремалів

Блискучий ланцюжок водоспадів вздовж течії річки Смугарів, завороженої величністю Карпат, схожа на казкову картину видатного майстра. Екскурсія на Буковинські водоспади обов’язково запам’ятається мінливістю неповторної краси: крізь химерні кам’яно-лісові схили біжать часом розмірено, а іноді стрімко спадають води, змушуючи благоговіти перед вічною і нездоланною силою природи. Загальна протяжність каскадів доходить до двох кілометрів, тому з найвищих водоспадів утворений заказник з ексклюзивним ландшафтним дизайном. Він офіційно охороняється державою.

Деталі, які варто знати про Буковинські водоспади

Всього система водоспадів налічує сім неповторних чудес природи України. Більшу частину року вся ця чудова сімка схожа на невеликі струмочки, але навесні, коли ріки щедро наповнюється талими водами снігів і рясними дощами, водоспади перетворюються на справжніх володарів долини, котрі, як  бурхливі потоки, здатні змести все на своєму шляху.

Найвищий водоспад – Великий Гук, найширший – Ковбер, який розташовується приблизно на 20 м нижче за течією. Туристичний інтерес до нього обумовлений виключно феноменальною шириною, яка становить 3,5 м. Назву ж водоспад отримав від колишнього власника міста, який в свій час був вельмишановною людиною.

Середній Гук доходить практично до 11 метрів в довжину. Незважаючи на те, що його не можна назвати найвищим в доріжці «колег», він має каскадну форму вертикального типу і теж вважається рекордно великим. А біля Сича можна почути звук, схожий на шипіння птаха – звідси і «говірливе» ім’я. Далі йде вертикальний Нижній Гук, а через кілометр — Ворота і Середній Гук. Завершує низку цих красенів Вищий Гук. Водоспади Карпат – це унікальна можливість:

  • побачити, з чого утворюється водоспад і поспостерігати за каменями цікавої форми;
  • стати гостем численних басейнів і ванн, утворених самою природою;
  • насолодитися перевагами екологічного туризму, тому що русло рік та береги водопадів потопають в зелені Карпат.

Екскурсія на Смугарські водоспади

Скориставшись екскурсіями унікальними природними містечками, можна побачити популярний трикаскадний водоспад Дівочі сльози, овіяний романтичними легендами й переказами. Інакше його називають Середнім Гуком, але народне ім’я більш поширене, тому що форма водоспаду дуже схожа на силует нареченої, яка вбрана в романтичну весільну сукню. В теплі сезони водяні краплі практично непримітні, тоді як при морозних холодах сльози міфічної дівчини перетворюються на крижані бурульки. Вода з цього льоду, за повір’ями, навіть зцілює подружні пари від безпліддя.

Дістатися Смугарів можна практично у будь-який час, маючи зручний одяг та взуття.

В екскурсію на водоспади входить:

  • незабутня прогулянка пішки річною долиною;
  • слухання бурхливого потоку;
  • куштування джерельної кристально-чистої води;
  • фотографування ексклюзивних місцевих краєвидів;
  • незабутні враження та емоції, які обов’язково захочеться повторити.

Поділитися